PIM24

Jak trampolína pomáhá s depresí?

O depresi bylo v posledních letech napsáno mnoho, vzhledem k tomu, že jde o stále častější poruchu nálady mezi jednotlivci, kteří čelí různým stresům a tlakům. Nejlepší způsob, jak bojovat s depresí, se proto stal velmi oblíbeným tématem rozhovorů s rodinou, přáteli a známými. Mnoho lidí věří, že odpovědí je fyzická aktivita – a ukazuje se, že trampolína je velmi účinná terapeutická aktivita s četnými výhodami.

Deprese je porucha nálady, která může vést k vážným onemocněním

Deprese je porucha nálady charakterizovaná smutkem, prázdnotou, bezmocí a beznadějí. Lidé trpící depresemi jsou také podráždění, bojují s pocity viny a často se cítí osamělí.

Deprese se může objevit v každém věku a postihuje stále více lidí. Přestože se to mnoho lidí snaží ignorovat nebo minimalizovat, může to vést k vážným zdravotním komplikacím. Ne nadarmo se mu říká „mor naší doby“.

Benefity trampolíny

Lidé bojují s depresí mnoha různými způsoby. Jedním z nejúčinnějších způsobů je trampolína, která je stále oblíbenější činností. Trampolína není jen zábava, ale má četné pozitivní účinky na organismus – včetně jeho hormonálního stavu.

Studie ukázaly, že hormonální stav těla je klíčový, pokud jde o boj s depresí. Příjemná aktivita, jako je trampolína, stimuluje uvolňování specifických hormonů, které přispívají k pocitu pohody. Mezi tyto hormony patří endorfiny, serotonin, adrenalin a dopamin.

Je známo, že endorfiny stimulují pozitivní pocity. Podstatné je, že se během trampolíny uvolňují mnohem rychleji než jindy. Serotonin je neurotransmiter, který snižuje úzkost, takže se po trampolíně budete vždy cítit dobře. Trampolína také zvyšuje produkci adrenalinu. Tento hormon zvyšuje srdeční frekvenci, zvyšuje krevní oběh a zajišťuje rychlejší zásobování mozku kyslíkem. Výsledkem je více energie, lepší nálada a pozitivní pohled na svět.

Pokud bojujete s depresí, trampolína vám pomůže zvýšit hladinu dopaminu. Dopamin je neurotransmiter, který přenáší chemické signály mezi neurony (nervovými buňkami) v mozku, což znamená, že trampolína vám zlepší náladu a bude vás motivovat. Také zvýší vaši energetickou hladinu.

Jak může trampolína pomoci zlepšit váš psychický stav?

Trampolína je prokazatelně jednou z nejlepších aktivit pro zlepšení emocionálního a duševního zdraví. Nejen, že spouští uvolňování „hormonů dobrého pocitu“, ale má i další významné účinky.

Trampolína v příjemné společnosti – s přáteli nebo rodinou – ještě zvyšuje požitek. Trampolína je vynikající příležitostí k setkání a socializaci a způsob, jak zapomenout na každodenní starosti a jiné starosti.

Během trampolíny můžete cítit, jak vaše napětí a úzkost mizí. Poté pocítíte mnohem více energie pro práci a vaše další každodenní povinnosti.

Trampolína prospívá i psychickému stavu dětí

Vzhledem k tomu, že trampolína je ze své podstaty zábavná aktivita, je to také ideální aktivita pro zvýšení dětské nálady:

  • pomáhá dětem cítit se šťastné, pozitivní a sebevědomé;
  • poskakování nahoru a dolů dává dětem jedinečný pocit svobody a relaxace;
  • trampolína zahrnuje spoustu smíchu a dobrého pocitu;
  • motivace k takovéto zábavné činnosti nikdy nezmizí.

Stejně jako u dospělých spouští trampolína u dětí uvolňování endorfinů, serotoninu, adrenalinu a dopaminu. Dalším důležitým faktorem je, že je to skvělý způsob, jak odvést pozornost dětí od jejich digitálních zařízení – jejichž nadměrné používání může znamenat, že jim chybí skuteční přátelé, což může vést ke zvýšeným pocitům osamělosti a nízké náladě.

Postavte si trampolínu na svou zahradu a okamžitě se stane skutečnou atrakcí ve vašem okolí a dokonalou příležitostí pro vaše děti, jak strávit čas zábavou při cvičení s rodinnými příslušníky nebo jinými v jejich věku. Nejen, že jim poskytuje příležitosti k socializaci, zvyšuje jejich sebevědomí, zlepšuje náladu a zlepšuje jejich duševní stav, ale také dodává nekonečné množství štěstí a radosti!

SDÍLET