PIM24

7 skvělých cviků na vaší trampolíně Speed Bouncer

Cvičení na trampolínách Speed ​​Bouncer získává na oblibě. Posiluje kardiovaskulární systém a svaly celého těla. Je však velmi důležité, aby tato cvičení byla prováděna správně.

  1. Zákruty

Twisty na trampolíně jsou velmi oblíbené, protože zapojují svaly celého těla. Skákání je již velmi účinným kardio cvičením a kroucení boků navíc zapojuje svaly nohou, svaly středu těla a svaly horní části těla. Skákání na měkké podložce trampolíny je snazší pro vaše klouby a kosti, a pokud chcete intenzivnější trénink, můžete zvýšit rychlost odrazu.

Jak cvičit:

Začněte skákat uprostřed trampolíny. Při odrazu otočte nohy jedním směrem a trup opačným směrem. Nezapomeňte zatáhnout břišní svaly. Při příštím odrazu změňte strany.

2. Jumping Jacks

Jumping Jacks na trampolíně jsou skvělé aerobní cvičení a téměř totožné se cvičením, které děláte na zemi. Výhodou tohoto cvičení na trampolíně je menší tlak na vaše chodidla a klouby. Můžete to udělat jako součást zahřívací rutiny nebo jako intenzivní kardio cvičení.

Jak cvičit:

Začněte skákáním na trampolíně. Pokaždé střídejte skok snožmo a skok s roztaženýma nohama, takže se nejprve odrazíte s roztaženýma nohama a příště snožmo. Když při skoku roztáhnete nohy, zvedněte ruce nad hlavu, a když skočíte snožmo, držte ruce v bok.

3. Ab Rocks

Když si potřebujete odpočinout od všeho skákání, vyzkoušejte toto úžasné cvičení na břicho, které využívá přizpůsobivost Speed ​​Bouncer velmi kreativním způsobem. Houpání vašeho těla stimuluje břišní sval, zatímco měkká podložka trampolíny vyvíjí menší tlak na vaše záda. Toto cvičení je vhodné pro každého, bez ohledu na kondici.

Jak cvičit:

Sedněte si na stranu trampolíny, ruce dejte za hlavu. Přitáhněte kolena k hrudníku a začněte se houpat dopředu a dozadu. Tlačte břicho a pupík k podložce trampolíny. Při houpání dopředu a dozadu se ujistěte, že máte kolena v úhlu 90°.

4. Prkno

Planking je velmi oblíbené cvičení na trampolínách Speed ​​Bouncer, protože zapojuje svaly celého těla. Posiluje svaly středu těla a také svaly horní části těla a hýžďové oblasti. Výhodou plankingu je, že obtížnost snadno přizpůsobíte své kondici. Pro intenzivnější trénink zvedněte nohu nebo střídejte polohu na předloktí a rukou.

Jak cvičit:

Položte předloktí na podložku trampolíny a držte tělo v přímé linii, rovnoběžně s trampolínou, s nohama nataženýma za vámi. Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund nebo déle.

5. Skok Dřepy

Dřepy jsou skvělým cvičením na trampolíně i mimo ni. Přidejte skok a zapojíte také svaly nohou, kyčle a hýžďové svaly. Provádění tohoto cviku na trampolíně vyvíjí menší tlak na vaše klouby.

Jak cvičit:

Začněte skákáním na trampolíně s nohama na šířku boků. Při každém druhém skoku rozkročte nohy a přistaňte do dřepu. Držte pozici několik sekund a poté pokračujte dalším skokem.

6. Výpady na trampolíně 

Výpady jsou skvělým cvikem na posílení nohou a hýžďových svalů. Pokud to uděláte s aktivním odrazem na trampolíně, změní se to na náročné kardio cvičení.

Jak cvičit:

Jednu nohu položte na trampolínu a druhou nechte na zemi. Ujistěte se, že koleno směřuje vpřed.

Nyní váhu těla přesuňte na nohu na trampolíně a koleno druhé nohy přiložte k hrudi. Aby bylo cvičení náročnější, přidejte skok. Položte nohu zpět na zem a opakujte. Poté vyměňte nohy a opakujte.

7. Kliky 

Kliky jsou nejoblíbenějším cvičením pro horní část těla, které posiluje svaly paží, ramen a hrudníku. Díky měkkému povrchu trampolíny je toto cvičení obtížnější, ale také efektivnější. Díky měkkému povrchu trampolíny je menší tlak na vaše klouby.

Jak cvičit:

Dlaně v šíři ramen opřete o trampolínu a nohy nechte na zemi. Nyní pokrčte lokty a proveďte klik.

SDÍLET