PIM24

8 typů skoků pro skvělou zábavu na trampolíně

Trampolíny ušly od svého vzniku dlouhou cestu. Ze sportovní rekvizity se proměnily ve znamení zábavy a rekreace a jako „nutnost“ každého domova. Abyste si je mohli plně užít, je nutné znát alespoň několik základních skoků, které vám poskytnou nezapomenutelné sportovní dobrodružství.

Trampolína je také jednou z těch sportovních rekvizit, které přispívají k rozvoji kreativity. Jedná se o otevřený sportovní nástroj, což znamená, že děti a celá rodina si mohou vytvářet své vlastní hry a pravidla, a tím vytěžit z rodinných dní maximum.

Pojďme se podívat na několik nápadů, které okoření vaše skákání na trampolíně.

  1. Front drop – Skok na ruce a kolena

Začněte tím, že několikrát skočíte nahoru a dolů. Skákejte nahoru a přistávejte na ruce a kolena. Rukama se odrazte zpět do vzpřímené polohy. Opakujte několik základních skoků a poté znovu proveďte Front drop.

  1. Bottom bounce – Skok na zadek

Začněte se základní výchozí pozicí. Vyskočte a miřte do středu skákací podložky. Přistávejte na zadek s nohama nataženýma před sebou a rukama na obou stranách boků, udržujte záda rovně. Poté skočte zpět do základní výchozí pozice.

  1. Jumping Jack

Začněte ze stoje s nohama na šířku ramen. Při výskoku zvedněte ruce nahoru, při dopadu dejte ruce podél těla. Dopadněte zpět na střed podložky s nohama v šířce ramen (stejné jako výchozí pozice).

  1. The praying mantis – Kudlanka nábožná

Začněte s klasickým odrazem. Kolena v šířce ramen, držte záda rovně a paže natažené, abyste udrželi rovnováhu. Dopadněte na kolena a švihem paží se vraťte zpět do výchozí polohy. Chcete-li na trampolíně obnovit stabilní polohu, pokračujte jemným odskokem a opakujte skok zpět na kolena. Rychle se stanete skutečným mistrem ve skákání.

  1. Turtle Drop – Želva

Začněte skokem nahoru. Dopadněte na záda, bradu držte směrem k hrudníku a kolena ohnutá. Švihněte nohama dopředu, abyste vyskočili a přistáli ve výchozí poloze. Turtle drop je určitě jedním z těch skoků, kde je zaručena zábava, ale měli byste věnovat zvláštní pozornost jeho správnému provedení.

  1. Létající baletka

Začněte v sedě. Rozskákejte se tak, abyste dokázali vyskočit nahoru, otočte hlavu doleva nebo doprava a houpejte rukama stejným směrem, abyste se otočili ve vzduchu. Dokončete otočku podle pohybu boků. Dopadněte do sedu a dokončete skok. Tento prvek vyžaduje trochu praxe, ale věříme, že si ho rychle osvojíte.

  1. Pancake Drop – Dopad na břicho

Začněte skoky nahoru. Nechte tělo spadnout na přední stranu a položte ruce na skákací podložku před sebe. Zatlačte a odpružte se do výchozí polohy. Tento prvek nevyžaduje hodně praxe, ale měli byste stále věnovat velkou pozornost jeho správnému provedení.

  1. Rolling Stone

Začněte z pozice na břiše, rozskákejte se a zatlačte paže doleva nebo doprava a začněte se otáčet. Otočte hlavu a ramena ve směru, kterým se otáčí vaše tělo. Udržujte záda rovnoběžně se skákací podložkou a hlavu rovně. Vraťte se do polohy vleže a dokončete skok.

Nezapomeňte na bezpečnost!

Bez ohledu na to, jak moc se při skákání na trampolíně bavíte, měli byste vždy dbát na svou bezpečnost. Svou bezpečnost můžete výrazně zvýšit použitím některých doplňků k trampolínám, jako jsou skákací ponožky, a samozřejmě dodržováním všech bezpečnostních opatření.

Vždy začněte se základními skoky, kde se naučíte skákat kontrolovaně. Bezpečné přistání je klíčem k prevenci zranění, proto je důležité mít na paměti, že základem všech skoků je rovnováha a že technika zastavení je stejně důležitá jako samotné skoky.

Riziko zranění můžete snížit také tím, že budete dbát na to, abyste nepřeceňovali své schopnosti a míru únavy, aby byly rodinné aktivity zábavné a příjemné.

SDÍLET