Jak se zbavit celulitidy pomocí trampolíny?

Žena celulitida

Celulitida je neškodné, ale velmi časté kožní onemocnění vyskytující se u mužů a žen, které se projevuje jako pomerančová kůže. Pokud máte celulitidu, nepochybně jste již vyzkoušeli řadu věcí, jak snížit její výskyt. Ale zkusili jste někdy skákání na trampolíně?

Co je celulitida a jak se s ní nejlépe vypořádat?

Celulitida je přirozený výskyt v tukových a pojivových tkáních v podkožních vrstvách kůže, se kterým se mohou potýkat muži i ženy. Vzniká v důsledku zadržování vody a nadměrné expanze tukových buněk, díky čemuž pokožka vypadá podobně jako pomerančová kůže. Převládá na stehnech, břiše a hýždích, kde je krevní oběh nejslabší.

Pravděpodobně se ptáte, jaké jsou nejčastější příčiny celulitidy. I když tento problém rozhodně souvisí s genetikou, objevuje se také kvůli nedostatku fyzického pohybu, převážně sedavému životnímu stylu, nezdravé stravě, stresu a mnoha dalším faktorům. Ačkoli je celulitida zdravotně nezávadná, je vizuálně nepřitažlivá, a proto mnoho lidí hledá různé způsoby, jak tento problém co nejlépe řešit.

Přejděte na internet a najdete nekonečné tipy a triky, jak se zbavit celulitidy. Trh je přeplněný nejrůznějšími kosmetickými a dalšími produkty, které slibují co nejlepší výsledky. Můžeme však s jistotou říci, že nejlepším způsobem, jak se vypořádat s celulitidou, je vhodná fyzická aktivita. Mezi těmito aktivitami bychom rádi zdůraznili výhody skákání na trampolíně.

Jak může skákání na trampolíně ovlivnit vaši celulitidu?

Ano, je to tak, kromě toho, že je to zábavná aktivita, je skákání extrémně účinným způsobem, jak snížit výskyt pomerančové kůže. Je dokázáno, že skákání napíná pokožku, tonizuje svaly a stimuluje krevní oběh, což znamená, že čerstvá krev se může dostat do povrchových vrstev pokožky. Pojďme se blíže podívat na výhody skákání na trampolíně pro redukci celulitidy.

  1. Skákání na trampolíně a krevní oběh

Aby vaše pokožka vypadala zdravě, krevní oběh je životně důležitý a ke zlepšení krevního oběhu a snížení zánětu stačí 10 minut odpočinku denně. Tento typ pohybu má řadu různých efektů:

  • zvýšený průtok krve do všech částí těla zajišťuje čerstvý přísun kyslíku do pokožky;
  • krev pomáhá přenášet toxiny na povrch kůže, takže jsou rychleji odstraněny póry;
  • zlepšená cirkulace urychluje opravu kožních buněk, což se projevuje zlepšením zdraví kůže a pojivové tkáně.
  1. Skákání na trampolíně a lymfatický systém

Pokud chcete dosáhnout zdravější pokožky, jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba ve svém těle zvážit, je lymfatický systém. Jeho hlavní úlohou je pomoci vašemu tělu odstranit toxiny, které často způsobují celulitidu. Skákání zrychluje cirkulaci lymfy, čímž zabraňuje toxinům zdržovat se pod povrchem kůže. Mechanika pohybů je pro to klíčová, protože gravitační síla a pohyb nahoru a dolů přispívají k ještě efektivnějšímu odstraňování toxinů.

  1. Skákání na trampolíně a regenerace kolagenu

Kolagen je protein v našem těle, který pomáhá pokožce vypadat zdravě. S přibývajícím věkem zásoby kolagenu klesají, což se může rychle projevit tím, že kůže bude méně pevná a získá vzhled pomerančové kůry. Jedním z nejčastějších problémů, které brání produkci kolagenu, je vysoká hladina kortizolu, hormonu, který se vytváří v reakci na stres. Zařazení odrazu do vaší rutiny může zabránit tomu, aby vaše tělo uvolňovalo kortizol, takže se váš nervový systém zklidní a vaše pokožka bude vypadat krásnější.

  1. Skákání na trampolíně a růst svalů

Pro redukci celulitidy je dobrá jakákoliv sportovní aktivita, jelikož cvičení ovlivňuje naše svaly. Vzhledem k tomu, že odraz lze přirovnat k silovému tréninku, je naprosto jasné, že pomáhá posilovat svaly a posiluje svalová vlákna. To dodatečně napíná a vyhlazuje pokožku.

  1. Skákání na trampolíně a odstranění tukových zásob

Kromě posílení svalů pomáhá pravidelné odrážení odstraňovat tukové zásoby uložené pod kůží. Vzhledem k tomu, že se jedná o vysoce intenzivní trénink, dochází k rychlejšímu odstraňování tukových usazenin a jejich postupnému nahrazování svalovými vlákny, která výrazně zlepšují vzhled pokožky.

Výhody skákání na trampolíně při boji s celulitidou

Trampolína je ze své podstaty tou nejlepší investicí pro každého, kdo by chtěl vést zdravý životní styl. Je také skvělý pro každého, kdo chce zlepšit vzhled své pleti bez léků, krémů nebo dokonce invazivních procedur.

Další výhodou skákání na trampolíně je, že je vhodný pro lidi všech věkových kategorií a úrovní zdatnosti. Výhody odrazu jsou mimořádné, protože vynikajících výsledků lze dosáhnout během velmi krátké doby. A vše, co je potřeba, je zařadit skákání na trampolíně do vaší každodenní rutiny.