Trampolíny proti stárnutí – nový trend

Lidé bojují proti procesu stárnutí všemi možnými způsoby – všichni chceme vypadat mladě, i když jsme starší. Ale ještě důležitější je cítit se mladý a být mladý v srdci. Nejjednodušší způsob, jak toho všeho dosáhnout, je skákání na trampolínách, které se stává novým trendem v boji proti stárnutí.

Co je nejúčinnější proti stárnutí?

Pro zdravé stárnutí jsou klíčové tři faktory: naše geny, prostředí, ve kterém žijeme, a naše zvyky. Nemůžeme změnit první faktor; to druhé můžeme poněkud změnit, ale to třetí je čistě na nás, protože si můžeme vybrat aktivity, které zlepšují naše zdraví a pomáhají nám zůstat zdraví.

Zdravý životní styl a pozitivní přístup výrazně ovlivňují způsob, jakým lidé stárnou. Studie ukázaly, že to může zpomalit stárnutí o 15 až 25 let, takže to stojí za to.

Po dosažení 35 let lidé každý rok ztratí někde mezi čtvrtinou a třetinou kilogramu svalové hmoty. Ale dobrá zpráva je, že cvičením můžete zlepšit svou svalovou hmotu a hustotu kostí a snížit riziko srdečních onemocnění a osteoporózy ve stáří.

Takže jediné, co musíte udělat, je najít ten správný trénink pro vás. Každý má své vlastní preference, ale při výběru toho správného tréninku byste měli vzít v úvahu svůj věk. Běh a kontaktní sporty mohou být náročné na klouby, ale co jiného existuje? Skákání na trampolínách!

Trampolíny zpomalují stárnutí

Skákání na trampolínách je perfektní aerobní cvičení pro lidi všech věkových kategorií. Zvyšuje výdrž a zlepšuje koordinaci, obratnost, rovnováhu a fyzickou zdatnost. Největší výhodou je, že se jedná o kardio cvičení s nízkým dopadem, které uvolňuje tlak na vaše klouby, takže vaše záda a kolena vám budou vděčné.

Studie ukázaly, že skákání na trampolínách může zvýšit hustotu kostí, takže je to perfektní cvičení pro udržení zdravých kostí. Skákání na trampolínách pomáhá předcházet osteoporóze, která je ve stáří poměrně častá.

Kromě výhod, které má skákání pro vaše kosti, má také další pozitivní účinky, které zpomalují stárnutí:

  1. Zvyšuje průtok krve

Skákání na trampolínách zvyšuje průtok krve, což znamená, že se kyslík dostane do buněk efektivněji. Krev dodává kyslík a živiny do všech orgánů v těle, včetně pokožky, a zlepšený oběh také vede k rychlejší opravě a revitalizaci buněk. To pomáhá omlazovat vaše pojivové tkáně a poskytuje vám zářivou pleť, kterou chce každý.

  1. Produkce kolagenu

Skákání na trampolínách také podporuje mladistvější vzhled, protože zlepšuje produkci kolagenu – nebo alespoň zabraňuje jeho výraznému snížení. Kolagen je protein, který se po dosažení 25 let začne snižovat, což má vliv na vaše klouby, stejně jako na kůži, nehty a vlasy.

Skákání na trampolínách pomáhá zklidnit váš nervový systém a snížit hladinu kortizolu a následně hladiny kolagenu zůstávají stejné, nesnížené. Přirozený proces hojení je pak nerušený a to vám pomůže vypadat a cítit se mladší a zářivější. Vzhledem k tomu, že pojivová tkáň pod kůží je převážně tvořena kolagenem, pomáhá skákání na trampolínách vytvářet elasticitu pojivových tkání.

  1. Celulitida a redukce vrásek

Skákání na trampolínách může zlepšit krevní oběh a stimulovat svaly. Když svaly zesílí, natáhnou pokožku více a dodají jí pevnější vzhled, což vede k menšímu počtu vrásek a zářící pleti. Díky napnutí kůže a zvětšení svalů se také zlepšuje vzhled celulitidy.

  1. Lymfodrenáž

Odvodnění lymfatického systému je pro péči o pleť nezbytné – tělo se tak zbavuje toxinů. A zdravější, detoxikované tělo rovná se zdravější pleť. Skákání na trampolínách může napomoci průtoku tekutin lymfatickým systémem a systémem pojivové tkáně, což zlepšuje očistné úsilí těla.

Trampolíny vám pomohou zůstat mladými

Výhody skákání na trampolínách jsou více než zřejmé, ale pokud chcete vypadat mladě i ve vyšším věku, začněte skákat hned. Trampolíny jsou skvělým nástrojem v boji proti stárnutí, které připisuje vaší dlouhověkosti. Je to také velmi zábavné cvičení, kterého se nikdy nebudete chtít vzdát.