Výhody trampolín pro zlepšení trávení a metabolismu

Trampolíny mají pozitivní vliv na naše zdraví a celkovou pohodu. Mimo jiné má mnoho výhod pro trávicí systém, tedy naše zažívání a metabolismus. Přečtěte si, jaké jsou tyto výhody.

Jedním z důvodů velké obliby trampolín jsou pozitivní účinky skákání na naše tělo. V porovnání s běháním se trampolíny ukázaly jako ještě účinnější způsob, jak se dostat do kondice a posílit svaly a kosti.

Kromě těchto zjištění prokázaly další studie pozitivní vliv skákání na hubnutí, krevní oběh, snížení hladiny cholesterolu a zlepšení motorických schopností, imunitního systému a celkové pohody. Obecně se také uznává, že trampolíny mají mnoho pozitivních účinků na trávicí systém.

Trampolíny pomáhají při zácpě


Trampolíny jsou považovány za skvělé cvičení pro ty, kteří trpí chronickou zácpou a jinými zažívacími problémy. Skákání a poskakování nahoru a dolů pomáhá urychlit průchod potravy střevy, takže tělo vstřebává ze stolice podstatně méně vody a potrava prochází tlustým střevem plynuleji. Díky tomu je vyprazdňování mnohem snazší.

Trampolíny stimulují trávení


Trampolíny představují dokonalý stimul pro trávení, protože poskakování nahoru a dolů obecně zlepšuje fungování trávicího systému. Při skákání se neustále stahují a uvolňují všechny svaly v těle, včetně těch, které se podílejí na trávení. Svaly jsou tak silnější a účinnější, což následně napomáhá i rychlejšímu odchodu stolice.

Trampolíny zlepšují krevní oběh


Je známo, že trampolíny také zvyšují průtok krve, zlepšují krevní oběh v celém těle a zrychlují činnost srdce a plic. Hlavní funkcí krevního oběhu je přenášet kyslík do každé buňky v našem těle, včetně střevních svalů. A pokud jsou tyto svaly dobře zásobeny kyslíkem, pracují efektivněji a snadněji protlačují potravu střevy.

Trampolíny mají pozitivní vliv na celkové zdraví střev


Peristaltika znamená stahy hladkého střevního svalstva, které za normálních okolností vedou k pohybu potravy z úst do konečníku. Jak však bylo uvedeno výše, trampolínování s doprovodnými stahy svalů a zvýšeným průtokem krve rovněž podporuje zdravou a účinnou peristaltiku.

Účinný trávicí systém je zdravý trávicí systém. To znamená, že se potrava nezasekává někde ve střevech, což zpomaluje trávicí proces a brzdí schopnost těla zbavovat se toxinů nebo nezdravých vedlejších produktů.

Pro tělo je životně důležité, aby se všech takových vedlejších produktů zbavilo co nejrychleji, a tedy aby se v našich střevech udržely co nejkratší dobu. Z dlouhodobého hlediska může zadržování těchto vedlejších produktů v těle negativně ovlivnit naše zdraví a může mít za následek syndrom dráždivého tračníku nebo dokonce některé druhy rakoviny tlustého střeva.