Kolik „levná“ trampolína skutečně stojí?

Uvažujete o koupi trampolíny, ale nevíte, kolik to bude stát? Ceny trampolín se dost liší. Můžete si vybrat nejjednodušší typy, kterými jsou v zásadě hračky, které lze zakoupit přibližně od 2000 Kč, přičemž existují i ​​modely, které stojí 25000 Kč nebo více.

Na čem závisí cena trampolíny?

Při tak širokém rozsahu cen je důležité vědět, co můžete od trampolíny očekávat. Nejprve se podívejme na to, co způsobuje největší rozdíly v cenách trampolín. Cena trampolíny závisí na několika faktorech, včetně značky (nejdůležitější je to hlavně pro profesionální a zkušené skokany), velikosti trampolíny, jejího tvaru a kvality designu, jakož i způsobu použití, na které je trampolína navržena.

  1. Značky trampolín

Stejně jako u jiných výrobků hraje značka při nákupu trampolíny důležitou roli. Uznávané značky jsou dražší, ale samozřejmě můžete očekávat, že se jedná o značky, které neustále investují do vývoje, takže zaplatíte nejen za pověst, ale také za lepší kvalitu, odolnost a bezpečnost.

  1. Tvary trampolín

Trampolíny mohou být obdélníkové, kulaté nebo čtvercové. Obdélníkové trampolíny jsou o něco dražší kvůli způsobu výroby, většímu množství požadovaného materiálu a jejich velikosti. Jsou stále populárnější a prodejní trend v posledních několika letech prudce stoupá. Mnoho lidí si přesto vybírá kulaté trampolíny. Jejich hlavní výhodou je, že se snadno vyrábějí a díky vysoké úrovni bezpečnosti jsou nejoblíbenějším typem trampolíny. To vysvětluje, proč jsou často levnější než podobně velké obdélníkové trampolíny.

  1. Velikosti trampolíny

Trampolíny jsou k dispozici v různých velikostech, od malých a středních po velké trampolíny o rozměrech až 5 metrů nebo více. Pro domácí použití jsou nejčastěji k dispozici tyto velikosti:

Kulaté   Ø 244 cm
Kulaté   Ø 305 cm
Kulaté   Ø 366 cm
Kulaté   Ø 427 cm

Protože větší trampolíny vyžadují více materiálu na výrobu, cena trampolín se s jejich velikostí odpovídajícím způsobem zvyšuje.

  1. Kvalita designu

Dnes si můžete vybrat mezi volně stojícími trampolínami nebo trampolínami vestavěnými, které lze instalovat tak, aby skákací plocha byla v úrovni trávníku. Vestavná trampolína je obvykle dražší než volně stojící trampolína stejné velikosti, a to v závislosti na velikosti trampolíny. Měli byste však také mít na paměti, že bude třeba vyhloubit a řádně odvodnit povrch.

I když pro sebe hledáte nejlevnější trampolínu, největší pozornost byste měli věnovat bezpečnosti a trvanlivosti trampolíny. Můžete očekávat, že trampolíny, které mají všechny bezpečnostní prvky, jako jsou bezpečnostní polštáře a bezpečnostní sítě, budou také o něco dražší. Jejich trvanlivost je však podmíněna zvolenými materiály.

Trampolíny, které jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, budou určitě stát více než ty, které hraničí s úrovní hraček, ale vydrží déle. Většina výrobců nejkvalitnějších trampolín poskytuje záruku na rám, polštář, pružiny a skákací podložku, takže se rozhodně vyplatí si to před nákupem ověřit.

Obdelníková zabudovaná trampolína s ochrannou sítí deluxe XL a lidé

Kolik budete muset zaplatit za trampolínu?

Mnoho kupujících je překvapeno cenami trampolín. Ale jako většina věcí v našich životech, i v tomto případě dostanete to, za co zaplatíte: pokud si vyberete nejlevnější trampolínu, budete brzy zklamáni.

Některé značky nezahrnují v ceně trampolíny ochrannou síť, proto při nákupu věnujte pozornost tomu, jakým příslušenstvím je trampolína vybavena, jinak budete muset dokoupit všechny doplňky.

Pokud se blíže podíváme na kulaté modely trampolín, které jsou mezi uživateli nejoblíbenější, a proto jsou levnější než obdélníkové, vidíme, že cenové rozpětí je velmi široké:

Za trampolínu o průměru 305 cm můžete zaplatit od 5000 Kč 17 000 Kč a za profesionálnější modely ještě více; za trampolínu o průměru 366 cm zaplatíte od 8000 Kč do 25 500 Kč; za trampolíny o průměru 427 cm zaplatíte 9000 Kč až 25 500 Kč a více.

Protože cenové rozpětí trampolín je tak široké, je důležité vybrat si takovou, která bude dokonale vyhovovat vašim potřebám. Kupovat nejlevnější trampolínu se nikdy nevyplatí, ale s jistotou můžeme říci, že za dražsí cenu můžete získat trampolínu výjimečné kvality od známé značky.

Za tuto cenu ji také dostanete v ceně bezpečnostní síť, záruku na rám, záruku na ochranné polštáře,
záruku na pružiny, záruku na skákací plátno a kromě toho možnost si kdykoli objednat náhradní díly.

Je pravda, že cena trampolíny je nejčastěji největším limitujícím faktorem, který pvlivňuje vaše konečné rozhodnutí. Je ale také pravda, že je jedním z klíčových ukazatelů její kvality, spolehlivosti a životnosti. Cena samozřejmě nemusí vždy korelovat s kvalitou, protože v široké nabídce trampolín dnes najdete ty nejkvalitnější trampolíny za přijatelné ceny.