Profesionální vs rodinné trampolíny

rodinná nebo profesionální trampolína

Ačkoli se všechny trampolíny mohou na první pohled zdát velmi podobné, ve skutečnosti mají různé tvary a velikosti. Jsou také navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám: například trampolína ve vaší zahradě není stejná jako trampolína v trampolínovém parku.

Když porovnáme rodinné trampolíny s profesionálními, je jasné, že jejich účel je stejný, tedy poskytnout kvalitní a bezpečnou skákací plochu. Liší se však svou výškou a tvarem a frekvencí předpokládaného používání, což není zanedbatelný rozdíl.

Jaké jsou tedy hlavní rozdíly mezi profesionálními a rodinnými trampolínami?

  1. Použití

Rodinné trampolíny jsou určeny pro rekreaci, zábavu a relaxaci na vaší zahradě. Profesionální trampolíny jsou naopak ty, které najdete v tělocvičnách a trampolínových parcích a jsou určeny pro sportovní aktivity.

Profesionální trampolína by mohla být instalována na zahradě, ale především jsou určeny pro skokany v trampolínových parcích, akrobaty a sportovce, kteří trampolíny využívají v rámci svého tréninku.

  1. Velikost

Profesionální trampolíny se často používají k různým skokům, trikům a kaskadérským kouskům, takže z bezpečnostních důvodů potřebují zajistit velkou skákací plochu. To je důvod, proč jsou obecně větší než rodinné trampolíny.

Rodinné trampolíny se však dodávají i v různých velikostech, takže si můžete vybrat takovou podle svých potřeb, která se bude skvěle hodit i na vaši zahradu.

  1. Skákací podložka

Skákací podložka je srdcem každé trampolíny, takže není překvapením, že mezi rodinnými a profesionálními je značný rozdíl. Profesionální skákací podložky mají lepší odrazový výkon.

Jejich profesionální design zaručuje až o 30 % lepší odolnost proti odrazu a roztržení. To znamená, že na profesionální trampolíně můžete bezpečně skákat mnohem výše a provádět širší škálu kaskadérských kousků.

Vzhledem k tomu, že skokani mohou na profesionální trampolíně skákat mnohem výše, bezpečnostní vycpávky kolem okraje rámu na profesionálních trampolínách jsou silnější než na rodinných trampolínách.

  1. Pružiny

Dobrá skákací podložka potřebuje kvalitní pružiny. Pružiny ovlivňují odraz, takže je důležité, aby měly správné napětí a byly vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů.

Pružiny na rodinných trampolínách jsou o něco kratší a jsou umístěny dále od sebe než na profesionálních trampolínách.

Pružiny na profesionálních trampolínách jsou umístěny blíže k sobě, proto jsou tišší a poskytují lepší odraz s minimálním dopadem na tělo. Navíc zůstávají elastické po celá léta i přes neustálé natahování a zatahování.

  1. Rám

Všechny trampolíny, ať už profesionální nebo rodinné, by měly být vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, které zaručují odolnost a dlouhodobé používání. Vysoce kvalitní trampolíny mají rám vyrobený z žárově pozinkované oceli se silným zinkovým povlakem, který je odolný vůči korozi a poškození.

Profesionální trampolíny mají dvojitý vyztužený rám, který vám poskytuje lepší stabilitu a maximální odolnost, která je vyžadována pro profesionální použití. Takové trampolíny poskytují dlouhotrvající trampolínu bez rozbití

  1. Tvar

Rodinné i profesionální trampolíny mají různé tvary. Většina rodinných trampolín je kulatých nebo obdélníkových a většina profesionálních trampolín je kulatých, obdélníkových nebo šestihranných.

Rodiny s dětmi si obvykle pořizují samostatně stojící rodinné trampolíny, protože není potřeba kopání do země. Záchranná síť je však v takovém případě nutností. V posledních letech jsou trampolíny do země populárnější, protože jsou esteticky příjemným doplňkem vaší zahrady.

Pokud jde ale o profesionální trampolíny, opak je pravdou. Mnohem oblíbenější jsou zapuštěné trampolíny, které jsou praktičtější pro veřejné i profesionální použití. Ochranná síť není nutná, protože skákání na trampolínách v zemi je při dodržení všech bezpečnostních opatření bezpečné i bez ní.

  1.  Cena

Profesionální trampolíny jsou obecně dražší, protože jsou vyrobeny z odolnějších materiálů, které zaručují spoustu skákání a dlouhodobé používání. To však neznamená, že rodinné trampolíny jsou méně kvalitní. Rodinné trampolíny jsou navrženy tak, aby byly uspokojeny všechny potřeby uživatelů za rozumnou cenu.

Kvalita trampolín závisí také na výrobci. Při nákupu vlastní trampolíny je velmi důležité prozkoumat širokou nabídku na trhu, ať už máte zájem o rodinné nebo profesionální trampolíny. Zda si na svou zahradu nainstalujete profesionální trampolínu či nikoliv, je čistě na vás a záleží především na vašich potřebách a přáních.