Trampolíny pro lepší spaní

Kočka v posteli

Skákání na trampolíně není jen zábava, má také mnoho výhod pro zdraví a celkovou pohodu. Kromě posílení kostí a svalů, aktivace lymfatického systému a zlepšení kardiovaskulárních funkcí a motoriky vám skákání na trampolíně pomůže i k lepšímu spánku.

Proč je dobrý spánek důležitý?

Dobrý spánek je důležitý pro celkovou pohodu. Nedostatek spánku může vést k několika problémům, jako je podrážděnost, nedostatek koncentrace a slabé kognitivní schopnosti, a může dokonce vést k vážnějším problémům, jako je cukrovka a kardiovaskulární onemocnění.

Pokud bojujete s nespavostí, měli byste přemýšlet o tom, co můžete udělat pro lepší spánek. Spánková hygiena a příjemné prostředí mohou zajít daleko, ale měli byste také zvážit pravidelné cvičení, protože bylo prokázáno, že zlepšuje spánek.

Nyní je tu dobrá zpráva: pro dobrý spánek nepotřebujete běžet maraton; místo toho můžete skákat na trampolíně! Skákání na trampolíně je zábavná a relaxační aktivita, která má mnoho výhod pro vaše zdraví a celkovou pohodu a pomůže vám lépe spát. Pokud chcete zjistit proč, pokračujte ve čtení.

Skákání na trampolíně je stejně účinné jako běh

Skákání na trampolíně je skvělé kardio cvičení. Výzkum ukázal, že 10 minut skákání je stejně účinných jako 30 minut běhu – nebo dokonce více! Unaví vás a pomůže vám lépe spát.

Skákání na trampolíně spaluje energii a zlepšuje krevní oběh. To znamená, že všechny buňky ve vašem těle, včetně mozkových buněk, dostanou extra kyslík, což také zlepší váš spánek.

Skákání na trampolíně snižuje stresové hormony

Aby bylo vaše tělo zdravé a funkční po celý den, měli byste spát alespoň 6 hodin za noc. Je jasné, že skákání na trampolíně vám k tomu může pomoci. Skákání na trampolíně je aktivita, která snižuje množství stresových hormonů ve vašem těle.

Skákání by se mohlo zdát snadné, a přesto vyžaduje určitou dávku soustředění. Vyžaduje mentální a pohybové procesy, a to pomáhá snižovat hladinu stresu tím, že svou mysl zaměříte na něco jiného, ​​než jsou vaše problémy.

spící muž na posteli

Skákání na trampolíně uvolňuje endorfiny

Kdo by neměl rád být ve vzduchu a cítit se lehce a svobodně? To je přesně to, co budete cítit, když budete skákat na trampolíně. Je to činnost, která vám pomůže cítit se uvolněně a šťastně. Možná se divíte proč.

Skákání na trampolíně je zábavná aktivita, která uvolňuje endorfiny, známé také jako „hormony dobré nálady“. Vaše tělo uvolňuje endorfiny při stresu, ale i při fyzické aktivitě, proto se při cvičení cítíte dobře. A když se cítíte dobře, lépe se vám spí.

Trampolíny – nejlepší recept na kvalitní spánek

Skákání na trampolíně je přírodní lék proti bolesti, který dokáže snížit bolest, pomůže vám cítit se uvolněně a zlepší váš spánek. Pokud se potýkáte s nespavostí, je nejvyšší čas vyzkoušet výhody trampolín. Vaše bezesné noci se jistě stanou minulostí.