Trampolíny – skvělý způsob cvičení pro dospělé

TRAMPOLÍNY PRO DOSPĚLÉ

Výzkum ukazuje, že trampolíny nebaví jen děti a mládež, ale je oblíbená i mezi dospělými. Posilují totiž kardiovaskulární systém, svaly nohou, břicha, kosterní systém a zlepšují rovnováhu.

Není proto žádným překvapením, že stále více výrobců vyrábí trampolíny určené pro nejen pro děti, ale i pro dospělé a na trhu je nyní k dispozici celá řada těchto trampolín. Pro mnoho starších lidí se pak stává otázkou, na co si dát pozor při výběru trampolíny pro dospělé?

Velikost trampolín pro dospělé

Existuje spousta různých velikostí trampolín, které jsou vhodné pro dospělé a každá má své výhody. Musíte dávat pozor, aby trampolína měla chráněnou hranu, což znamená, že skákací plátno je o něco menší než celkové rozměry trampolíny.

Tvary trampolín pro dospělé

Tvary nyní dostupné pro dospělé zahrnují kulaté, obdélníkové a vícestranné trampolíny. Tvar, který si vyberete, bude také ovlivněn velikostí a tvarem prostoru, ve kterém budete trampolínu stavět. Většina lidí volí kruhové trampolíny, které mají optimální rozložení pružin, díky čemuž jsou jejich odrazové vlastnosti optimální, protože vás vždy vrátí do středu odrazové podložky. Obdélníkové trampolíny jsou zvláště vhodné pro profesionály a gymnastky, protože jejich obdélníkový tvar nabízí další prostor pro skákání, včetně různých prvků.

Maximální hmotnost

Při výběru trampolín pro dospělé musíte myslet na maximální hmotnostní limit, který stále umožňuje bezpečné skákání, stabilitu a dlouhodobé používání. Těmto číslům musíte věnovat zvláštní pozornost, protože na nich závisí také odrazové vlastnosti a výdrž trampolíny. Doporučuje se, aby trampolíny pro dospělé měly hmotnostní limit alespoň 135 kg, nic pod touto úrovní se nedoporučuje. To znamená, že trampolína vydrží velmi vysoké zatížení a při správném používání a při zohlednění těchto limitů si ji budete moci užít po dlouhou dobu.

Trampolíny pro dospělé jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Pokud chcete, aby vám trampolína dlouho vydržela a zvládla váhu dospělých, je důležité mít robustní kovový rám, který vydrží i ty největší nárazy při skákání. Také musí mít vysoce kvalitní pružiny, které nabízejí nejlepší odrazové vlastnosti a snižují negativní účinky na klouby, protože víme, že problémy s klouby s věkem narůstají. V dnešní době si můžete koupit trampolíny se čtyřmi nebo šesti nohami, které nabízejí zvýšenou stabilitu, a trampolíny zabudované do země, které jsou stále populárnější.

Pokud byste si chtěli oživit příjemné vzpomínky z dětství, trampolína je něco, co můžete dělat jako dospělí i jako rodiče. Samozřejmě musíte dát na první místo bezpečnost a zde je důležitý výběr správné trampolíny. Dobrou zprávou je, že trampolíny pro dospělé mohou používat i teenageři a děti!