Jak poznat, že je trampolína kvalitní

kvalitní trampolína

Trampolína je stále oblíbenější, protože je skvělou volnočasovou aktivitou prospěšnou zdraví a celkové pohodě. Na trhu je k dostání velké množství různých trampolín. Ve skutečnosti je jich tolik, že pro vás může být obtížné vybrat tu správnou.

Zde je několik tipů, kterými byste se měli řídit, pokud si chcete koupit bezpečnou, odolnou a kvalitní trampolínu.

Rám by měl být vyroben z kvalitních a certifikovaných materiálů. Rám je nejpevnější a nejdůležitější součástí každé trampolíny. Můžete se rozhodnout koupit nekvalitní trampolínu a ušetřit nějaké peníze, ale z dlouhodobého hlediska se vám to nevyplatí. Nekvalitní trampolíny jsou vyrobeny z levných materiálů a dříve nebo později se rozbijí. Ujistěte se tedy, že je rám vyroben z nejkvalitnějších a EU certifikovaných materiálů.

Nejodolnější trampolíny jsou vyrobeny z pozinkované oceli s houževnatým zinkováním. To zaručuje spolehlivou mechanickou pevnost a odolnost proti korozi. Důležitá je také montáž rámu trampolíny. Čím více šroubů, matic a dalších dílů, tím větší je pravděpodobnost, že se ztratí nebo se uvolní. Výsledkem bude méně stabilní trampolína a zvýší se vaše šance na zranění. Nejkvalitnější trampolíny se díky jejich inovativnímu systému velmi snadno staví. Profily rámu jsou spojeny bez jakýchkoliv šroubů nebo nástrojů, což vám šetří frustraci a čas při sestavování vaší trampolíny.

 Kolik skutečně stojí „levná“ trampolína? 

Pružiny by měly být odolné proti korozi. Pružiny mají velký vliv na odraz, takže určitě budete chtít dobré. Aby byly odolné, měly by být vyrobeny z materiálů odolných proti korozi a povětrnostním vlivům. Většina uživatelů nehledí na kvalitu pružin, ale mnoho trampolín má pružiny nízké kvality, které rychle rezaví. Při odskoku se pružiny natahují a zavírají, takže ty nekvalitní mohou rychle ztratit pružnost, začít vrzat a nakonec prasknout.

Skákací podložka by měla být vyrobena z odolných materiálů. Skákací podložka je jedinou součástí trampolíny, se kterou je uživatel v přímém kontaktu. Vysoce kvalitní trampolíny mají skákací podložky vyrobené z netoxických materiálů, které umožňují velkou elasticitu a ventilaci vzduchu. Tato technologie je také důvodem, proč bezpečnostní podložky zůstávají dobře připevněné a tiché při odrazu.

Vysoce kvalitní skákací podložky jsou vyrobeny z odolných a nezávadných materiálů, takže pravděpodobnost jejich roztržení je extrémně nízká.  Skákací podložky se obvykle trhají tam, kde jsou připevněny k pružinám. Takže dvakrát zkontrolujte šití a ujistěte se, že je dobře udělaná. Vzhledem k tomu, že vaše trampolína bude většinu roku venku, měla by skákací podložka poskytovat nejen maximální mechanickou pevnost, ale měla by být také odolná vůči povětrnostním vlivům. Odolnost proti UV záření a schopnost odolávat extrémním teplotním změnám a povětrnostním podmínkám jsou další věci, které je třeba mít na paměti při nákupu trampolíny. Při výrobě z méně odolných materiálů ztrácí skákací podložka pružnost a rychle se trhá.

Trampolíny pro děti – proč je správná podložka na skákání tak důležitá? 

Vysoce kvalitní bezpečnostní podložky a ochranná síť zaručují maximální bezpečnost. Většina lidí se při nákupu trampolíny tolik nesoustředí na ochranné podložky nebo ochrannou síť, přestože právě tyto dvě části zaručují bezpečnou trampolínu.

Vždy se ujistěte, že jsou bezpečnostní podložky dost silné, aby tě zachytily, když spadneš.  Také se ujistěte, že jsou odolné vůči UV záření a vodě; měly by být vyrobeny z PVC odolného vůči UV záření, které odolá extrémním teplotám. Takový materiál odolá dešti a vydrží dlouhé vystavení UV záření. Ochranná síť zabraňuje pádu z trampolíny, proto je důležité, aby byla odolná a hustě tkaná, aby se nedala snadno roztrhnout. Bezpečnostní síť by měla být instalována na sloupech ohrazení, které by také měly být dobře chráněny, aby mohly bezpečně zabránit pádu. Stejně důležité je, aby ochranná síť byla odolná vůči UV záření. To pomůže materiálům zůstat v prvotřídním stavu, aniž byste se museli obávat roztržení sítě vlivem slunečního záření.

Měli byste si k trampolíně pořídit ochrannou síť?

Dopřejte si kvalitní trampolínu. Mohlo by se zdát, že nákup trampolíny je jednoduchý, ale u všech dostupných trampolín na trhu tomu tak vždy není. Nyní víte, co hledat, pokud si chcete koupit kvalitní trampolínu, kterou budete používat roky. Jediné, co zbývá, je pečlivě zkontrolovat všechny dostupné trampolíny a najít takovou, která bude pro vás ta pravá.