Jak vybrat správnou velikost trampolíny pro vaše dítě?

jakou trampolínu vybrat pro děti

Při nákupu trampolíny nikdy nezapomeňte, že byste si měli koupit jeden z těch modelů, který je určen pro rodiny s dětmi. Výrobci tyto modely obvykle přizpůsobují rodinám s malými dětmi, takže jsou již navrženy tak, aby umožňovaly nejmladším členům rodiny bezpečně skákat.

Čemu je třeba věnovat pozornost při výběru vhodné velikosti trampolíny?

 1. Volné místo

Před zakoupením trampolíny zkontrolujte velikost vaší zahrady nebo prostoru, kde chcete mít trampolínu. Musíte mít na paměti doporučenou bezpečnou vzdálenost od možných překážek: 6 metrů nad trampolínou a 2 metry okolo.

 1. Pozemní nebo volně stojící trampolína

Pozemní trampolíny jsou považovány za praktičtější pro mladší děti kvůli jejich snadnému přístupu, proto je výrobci doporučují zejména pro rodiny s malými dětmi a pro děti se speciálními potřebami. Jsou vhodné také pro všechny rodiče, kteří se obávají, že by dítě mohlo spadnout z klasicky stojící trampolíny i přes její ochrannou síť.

 1. Bezpečnostní síť

Bez ohledu na svou velikost jsou samostatně stojící trampolíny obvykle vybaveny bezpečnostní sítí, která zajišťuje, že dítě může skákat v naprostém bezpečí. Pozemní trampolíny obvykle nejsou dodávány s ochrannou sítí, ale lze ji kdykoli později zakoupit samostatně.

 1. Skákací plátno

Skákací plátno je rozhodující součástí trampolíny a do značné míry určuje její odraz. Některé skákací podložky mají silnější odraz, a proto jsou vhodnější pro zkušené uživatele, a nikoli pro nejmenší děti.

 1. Stabilita trampolíny

Je důležité, aby byla trampolína správně sestavena a umístěna na vhodný povrch. Nejlepší je vybrat si trávu nebo zeminu a v žádném případě beton, asfalt nebo nějakou formu dlažby.

 1. Tvary trampolín

Pro domácí použití je nejlepší zvolit kulatou trampolínu, protože jsou nejbezpečnější. Pokud uživatel skočí blízko okraje trampolíny, skákací podložka ho odrazí zpět ke středu, zatímco obdélníkové trampolíny odráží uživatele dopředu nebo do strany. Je také dobré vědět, že rozměry skákací plochy obdélníkových trampolín jsou o něco menší než u kulatých.

 1. Věk uživatele

I když kupujete trampolínu primárně pro své děti, přesto stojí za zvážení, zda budou trampolínu používat pouze malé děti nebo také teenageři a dospělí. Na tom bude záviset velikost a také kvalita, kterou si vyberete.

Doporučené velikosti trampolíny podle věku dítěte

Možná se nyní ptáte, která je nejoblíbenější velikost trampolíny. Je však důležitější zvolit trampolínu, která bude vyhovovat věku vašich dětí. Abychom vám výběr usnadnili, představujeme vám níže doporučené velikosti trampolíny podle věku dítěte. Jsme přesvědčeni, že s těmito doporučeními bude výběr snazší.

 1. Pro nejmenší děti do 6 let se doporučují obdélníkové nebo kulaté trampolíny menší velikosti – bez ohledu na to, zda si vyberete volně stojící model nebo model do země. Pokud dáváte přednost kulatému, vyberte si samostatně stojící trampolínu o průměru 240 až 330 cm nebo trampolínu o průměru 330 cm, pokud dáváte přednost pozemnímu modelu.
 2. Pro děti ve věku od 7 let se doporučují kruhové i obdélníkové trampolíny. Bez ohledu na to, zda si vyberete volně stojící nebo terénní model, zvolte průměr 330 až 430 cm.
 3. Pro děti ve věku od 10 let si můžete vybrat jeden z obdélníkových modelů, které jsou vhodné pro zkušené uživatele. Pro lepší zážitek ze skákání doporučujeme obdélníkové trampolíny o rozměrech 410×250 cm, 427×305 cm, 470×310 cm a trampolíny kulaté s průměrem 430 cm.
 4. Děti ve věku 14 let a více – pokud byste také chtěli, aby si vaši teenageři užili nějakou zábavu, pak vám doporučujeme samostatně stojící a zapuštěné trampolíny o rozměrech 480 nebo 520 cm.

Při nákupu trampolíny nikdy nezapomeňte, že byste si měli koupit jeden z těch modelů, který je určen pro rodiny s dětmi. Výrobci tyto modely obvykle přizpůsobují rodinám s malými dětmi, takže jsou již navrženy tak, aby umožňovaly nejmladším členům rodiny bezpečně skákat.