Dunking Devils – extrémní trampolína!

extrémní trampolína

Extrémní, vzrušující a ohromující! To jsou slova, která nejlépe vystihují výkony týmu akrobatů známých jako The Dunking Devils. Se svými úžasnými kaskadérskými kousky a extrémním skákáním vzal tým svět útokem. Vytvořili také dva světové rekordy v Guinnessově knize a stali se virálními s více než 250 miliony zhlédnutí.

The Dunking Devils: Rané dny do současnosti

Tento úspěšný příběh začal v roce 2004, kdy se čtyři přátelé rozhodli podělit se o svou lásku k akrobatickému skákání se světem. Brzy chtěli dělat víc než jen skákat na trampolíně  a tak přicházeli se stále napínavějšími nápady a extrémními projekty.

Dnes je The Dunking Devils synonymem pro „nikdy předtím neviděl ani nedělal“.  Vždy šli za svými sny a tvrdě pracovali a tým dnes čítá více než 60 členů všech věkových kategorií a pohlaví, včetně 25 profesionálních akrobatů. Tým nadále věří, že sny se plní a že všechno je možné, když to děláte správně. Akademie Dunking Devils vznikla proto, aby předávala znalosti svým nejmladším členům. Zapojit se může každý, bez ohledu na fyzické schopnosti.

Extrémní kaskadérské kousky, které strhly svět pryč

Dunking Devils odehráli více než 2000 vystoupení v 50 zemích světa. Tým je držitelem dvou titulů Guinessovy knihy rekordů, jmenovitě Farthest Basketball Slam Dunk From A Trampoline a Highest Forward Flip Trampoline Slam Dunk. Výkony týmu jsou vždy energické a vášnivé. To platí i pro jejich další adrenalinové a show, které vyrážejí dech fanouškům po celém světě.  Zde je jen několik z nich…

Bounce Bridge Lublaň

Bounce Bridge Ljubljana byla trampolínová podívaná pořádaná The Dunking Devils a The Extrem Agency. Celý projekt vymysleli slovinští inovátoři. Představila největší trampolínu na světě, 13 x 13 metrů, zvanou Supernova, a vůbec první trampolínový most, který byl dlouhý 22 metrů, navrhl a vyrobil slovinský výrobce trampolín Akrobat.

Jedinou otázkou, která stále zbývala, bylo, zda se na této trampolíně uskuteční nejvyšší skok. Dunking Devils byli samozřejmě jediným týmem, který na tuto otázku mohl odpovědět. Této akce se zúčastnili akrobaté z celé Evropy. Dunking Devils předvedli úvodní show plnou velkolepých flipů, zvratů, skoků a několika dalších triků, které ohromily dav. Na akci se konala soutěž o nejhezčí skok jak na běžné trampolíně 5 x 5 metrů, tak na mega trampolíně. V neposlední řadě byla nejvyšší skokanská soutěž. Vítěz skočil 11 metrů vysoko a vytvořil nový světový rekord v nejvyšším odrazu na trampolíně.

Extrémní skoky 30 metrů nad zemí

Dunking Devils neskončili s trampolínou na řece Ljubljanica; také v Sežaně postavili trampolínu, která byla 30 metrů nad zemí. Jediná věc, která bránila skokanům v pádu, byla tenká ochranná síť. K držení trampolíny byl použit jeřáb a skokani předváděli své triky a skoky při odrazu 10 metrů do vzduchu.

Dunking Devils nedělají nic jednoduchého, a tak pro tento projekt vytvořili trampolínu 12 x 12 metrů. Trampolína se skládala z 36 nylonových napínacích pásů, 300 ocelových pružin, 50 m řetězu a 50 m ocelového lana. Ani neustálý pohyb jeřábu a poskakování sítě nezabránily The Dunking Devils v dechberoucích flipech a dalších  skokech.

Extrémní trampolína na závěsné trampolíně, pod mostem

Dunking Devils svým extrémním nápadem pověsit trampolínu na most a dělat triky 10 metrů nad vodou dokázali, že všechno je možné. Akrobati z Rakouska, Maďarska a Nizozemska byli pozváni k účasti na této akci.

Na skok si však museli nejprve zasloužit výstupem na trampolínu, což vyžadovalo velkou fyzickou zdatnost. Závěsná trampolína sloužila jako klenba pro dechberoucí kaskadérské kousky, přemety a skoky přímo do vody.

Úžasný výkon během zápasu NBA

Dunking Devils nedělají jen extrémy, jsou také vzrušující a zábavní. Své dovednosti často předvádějí během basketbalových zápasů a jednou z takových příležitostí byla show o poločase během zápasu mezi Denver Nuggets a Luka Dončić’s Dallas Mavericks. Před jásajícím davem The Dunking Devils znovu dokázali, že jsou ve svém řemesle nejlepší.

Extrémní kaskadérské kousky v jedoucím vlaku

Pro tento projekt se The Dunking Devils spojili se Slovinskými železnicemi. Připravili podívanou na jedoucím vlaku instalací BMX skokanů, olympijské trampolíny, ruské houpačky a bazénu, který pojal 70 tun vody.

Projekt byl docela výzvou a výsledkem bylo zdaleka nejepičtější video, jaké kdy tým natočil. Okamžitě se stal virální a během prvních 48 hodin zaznamenal více než 4 miliony zhlédnutí. Kaskadérské kousky, skoky na trampolíně, které The Dunking Devils dělají, jsou extrémní na zemi, natož v jedoucím vlaku.

Trampolínový sendvič

The Dunking Devils pojmenovali tento projekt „The Trampoline Sandwich“. Mezi kontejnery a na ně umístili trampolíny a vytvořili freestyle trampolínový park s masivní trampolínovou stěnou. Akrobati předváděli všechny bláznivé kousky, flipy a triky, které obvykle dělají v trampolínovém parku.

Díky svým inovativním nápadům se The Dunking Devils stali velkými propagátory trampolíny. Trampolína je tak oblíbená, že se stala kulturou a způsobem, jak se sportovní nadšenci vyjádřit. Co je ale pro všechny extrémní projekty Dunking Devils klíčové, jsou kvalitní a bezpečné trampolíny od slovinského výrobce Akrobat, známého svým efektivním vývojem a výrobou trampolín.