Obdélníkové vs. kulaté trampolíny

Nejoblíbenější tvary trampolín jsou obdélníkové a kruhové. Jednou z nejčastějších otázek kupujících trampolíny je, jaký je hlavní rozdíl mezi těmito dvěma tvary a jaké výhody každý tvar má.

V dnešní době je na trhu k dispozici velké množství modelů různých typů trampolín. Trampolína je ale investice, kterou si budete užívat roky, takže vybírejte moudře. Měli byste zvážit nejen kvalitu, ale také tvar trampolíny, protože je velmi důležitý pro pozitivní uživatelský zážitek.

Tvar

Je docela zřejmé, že obdélníkové trampolíny mají tvar obdélníku a kulaté trampolíny jako kruh. Je důležité, abyste při výběru tvaru trampolíny zvážili tvar vaší zahrady nebo dvorku.

Kulaté trampolíny: Najít vhodný prostor pro kulatou trampolínu může být složité. Pro kulatou trampolínu potřebujete dostatečný prostor. To obvykle znamená, že budete muset umístit trampolínu do středu vaší zahrady.

Obdélníkové trampolíny: Obdélníkové trampolíny se vejdou úhledně do rohu nebo úzkého prostoru kolem vašeho domova. Zahrady však nejsou vždy pravidelně tvarované a v takových případech lze kulaté trampolíny umístit snadněji.

Síla rámu

Kulaté trampolíny jsou obecně materiálově efektivnější, protože se na jejich výrobu spotřebuje méně materiálu ve srovnání s pravoúhlou trampolínou stejné velikosti. Síla rámu je však u obou tvarů trampolíny stejná, pokud jsou oba vyrobeny ze stejného materiálu. A-rám vyrobený z pozinkované oceli zaručuje spolehlivou mechanickou pevnost a je odolný proti korozi.

Kvalita odrazu

Obdélníkové trampolíny: Obdélníkové trampolíny nabídnou vyšší odraz, protože pružiny na obdélníkové trampolíně fungují nezávisle na tom, kde na povrchu trampolíny skáčete. Bez ohledu na to, kde skáčete na obdélníkové trampolíně, můžete očekávat, že váš odraz bude mít stejnou výšku a sílu.

Kulaté trampolíny: Když skáčete na kulaté trampolíně, všechny pružiny fungují současně. Těžiště je přímo uprostřed kulaté trampolíny. To znamená, že když skočíte, budete staženi zpět směrem ke středu. Kruhový tvar rámu také absorbuje určitou sílu, takže vaše odskoky nebudou tak vysoké.

Bezpečnost

Kulaté trampolíny: Snížená výška skoku kulatých trampolín je ve skutečnosti skvělým bezpečnostním prvkem. Vzhledem k tomu, že těžiště je přesně uprostřed, skoky po stranách kulaté trampolíny budou mnohem slabší a budete taženi zpět do středu. Není tedy žádná šance, že budete stoupat příliš vysoko kolem okrajů.

Obdélníkové trampolíny: U obdélníkových trampolín je tomu naopak. Na pravoúhlých trampolínách dochází k nerovnoměrnému rozložení síly, což znamená, že se snadno dostanete příliš blízko k okraji. Při skákání na obdélníkové trampolíně by měli být skokani pečlivě sledováni, protože nebezpečí vylétnutí z trampolíny je mnohem vyšší.

Cena

Kulaté trampolíny: Kulaté trampolíny jsou běžnější možností trampolíny, což znamená, že na trhu je více možností. Vzhledem k tomu, že kulatý tvar je tak běžný, bývá cenově dostupnější.

Obdélníkové trampolíny: Obdélníkové trampolíny jsou v průměru dražší než kulaté trampolíny, protože jejich výroba obecně trvá déle a také vyžadují větší podporu. Kvůli správným úhlům je také třeba věnovat zvýšenou pozornost montáži rohože k rámu.

Použití

Obdélníkové trampolíny: Kulaté trampolíny jsou na zahradách a dvorcích běžnější než obdélníkové trampolíny. Hlavním důvodem je to, že obdélníkové trampolíny obvykle používají zkušení a trénovaní uživatelé, zatímco kulaté trampolíny jsou oblíbené pro rodiny a děti všech věkových kategorií.

Kulaté trampolíny: Kulaté trampolíny jsou jasnou volbou, pokud plánujete používat trampolínu výhradně k rekreačním účelům. Kruhová trampolína omezuje, jak vysoké odrazy jdou a kam dopadnou. To je skvělá funkce pro lidi s malými dětmi.

Kulaté trampolíny jsou populárnější než obdélníkové trampolíny. Kulaté trampolíny jsou nejběžnějším tvarem trampolíny v zahradách lidí. Před nákupem byste měli zvážit všechny své potřeby a přání a pořídit si takový tvar trampolíny, který je všechny splňuje.