Trampolíny pro děti – proč je důležité správné skákací plátno?

proč je důležité správné skákací plátno

Každému se asi líbí představa jít do nejbližšího nákupního centra a vrátit se domů s trampolínou. Ale než vyrazíte, měli byste zvážit, zda to opravdu stojí za to. Možná ušetříte trochu peněz na nákupu, ale z dlouhodobého hlediska to nemusí fungovat ve Váš prospěch. Proč?

Hlavním rysem každé trampolíny je její skákací plátno

Skákací plátno je v kontaktu s uživatelem při každém odrazu. Přirozeně tedy potřebuje vaši pozornost. V dnešní době jsou téměř všechna skákací plátna vyrobena z polypropylenu a jsou vodotěsná a odolná proti UV záření.

V čem jsou ale kvalitní skákací plátna lepší než všechno ostatní, co najdete?

Správně nainstalované vysoce kvalitní skákací plátno zabraňuje zranění. Poškozené a nekvalitní skákací plátno je důvodem mnoha zranění na trampolínách. Volba správného skákacího plátna je proto zásadní pro bezpečnost uživatele.

Hlavním důvodem je vysoce kvalitní materiál a správná instalace. Pokud je skákací plátno vysoce kvalitní, dobře navržené a správně nainstalované, je síla G na trampolíně téměř stejná ve všech důležitých bodech, jako jsou kotníky, záda a čelo. V důsledku toho je riziko zranění výrazně nižší než u jiných sportů. Výzkum ukázal, že při běhu je síla G v kotnících dvakrát vyšší než síla na záda a čelo, což může způsobit několik zranění.

Mnoho lidí si myslí, že trampolína je nebezpečná, ale kvalitní skákací plátno na trampolínu může mít blahodárné účinky na páteř. Skákání je také jedním z nejpřínosnějších cviků na celé tělo, které posiluje každou část těla, zlepšuje koordinaci a rovnováhu a přispívá k celkové pohodě.

Správné skákací plátno pro dobrý uživatelský zážitek

Mnoho uživatelů říká, že skákání na kvalitních trampolínách je jedinečné – odraz je vyšší a přistání měkčí než na jiných trampolínách. Důvodem je správná instalace skákacího plátna a pružin, které jsou dostatečně pružné a optimálně dlouhé, aby umožňovaly bezpečné skákání.

Volba správného skákacího plátna na základě věku a zkušeností uživatelů

Než si koupíte trampolínu pro domácí použití, měli byste si uvědomit, že věk a zkušenosti jejích uživatelů také ovlivňují, které skákací plátno je pro vás to pravé. Výkon skoků na trampolíně se liší, pokud je skokanovi 10 let nebo je dospělý.

Nezapomeňte také na uživatelskou zkušenost. Méně zkušení uživatelé pravděpodobně skákají níže než trénovaní uživatelé, kteří mají rádi více adrenalinu a zábavy. V takovém případě se doporučuje zvolit skákací plátno s lepším odrazovým výkonem, které potěší i ty nejnáročnější uživatele.

Investice do vysoké kvality se vyplatí

Na trhu je k dispozici mnoho trampolín různých značek s různými skákacími plátny. Vzhledem k tomu, že skákací plátno ovlivňuje výkon odrazu trampolíny a zaručuje optimální bezpečnost, neměli byste se snažit na něm ušetřit peníze. Investice do kvalitního skákacího plátna se vyplatí.   Na trampolíně zažijete nezapomenutelnou a bezpečnou zábavu!