Trampolínomanie

trampolína na zahradě

Trampolíny v posledních letech rostou na popularitě, takže není žádným překvapením, že v současné době vidíme vypuknutí skutečné „trampolínomanie“. Trampolína se stala jednou z nejoblíbenějších a nejzábavnějších volnočasových aktivit jak pro mladé lidi, tak pro dospělé.

Vývoj

Počet trampolín roste mílovými kroky po celém světě. První trampolína byla vyvinuta ve třicátých letech 20. století jako nástroj pro výcvik astronautů a později i gymnastek. Trampolína byla poprvé představena na olympijských hrách v roce 2000.

Jeden z výzkumů ukazuje, že od otevření prvního trampolínového parku v Americe v roce 2004 vzrostl jejich počet kolem 800. Situace v Evropě se nijak neliší, i když jejich vývoj začal o deset let později.

Z globálního hlediska vzrostl v letech 2009–2017 počet trampolínových parků ze 3 na více než 1 000, což dalo velkému počtu lidí příležitost užít si tento sport.

Souběžně s rostoucí popularitou trampolínových parků se stále více lidí rozhodlo instalovat trampolíny doma. Aktuální prodej trampolín je nejvyšší v historii. Toto číslo však není jen výsledkem jejich rostoucí popularity, ale také rostoucí kvality výrobků, které jsou vyráběny výhradně z testovaných a vysoce kvalitních materiálů.

Bez nadsázky lze říci, že trampolíny aktuálně ovládly svět, ačkoli k tomu nepochybně značně přispěla současná situace s koronavirem. Prodej outdoorového sportovního vybavení se zvýšil o 50–100%.

Údaje ze zprávy Criteo 2020 Rebound Report ukazují, že od 27. března do 26. dubna 2020 vzrostly tržby ohledně trampolín v:

A tržby vzrostly ve srovnání s lednem o:

Trampolína je skvělý způsob, jak trávit volný čas

Zatímco někteří lidé zastávají názor, že trampolíny způsobují zvyšující se počet zranění, v praxi je situace úplně jiná. Výrobci si stále více uvědomují, že bezpečnost uživatelů je nejdůležitějším faktorem, a proto věnují stále větší pozornost bezpečnosti, a to jak v designu trampolíny, tak v používání vysoce kvalitních materiálů.

Výsledkem je, že trampolíny nyní nabízejí jedinečnou příležitost pro vysoce kvalitní trávení volného času. Různé studie ukázaly, že trampolína není jen zábava, ale je také prospěšná pro celkovou pohodu člověka, protože má řadu pozitivních účinků na tělo. Tento typ sportovní aktivity pomáhá udržovat kondici, zlepšuje koordinaci, rovnováhu a držení těla, posiluje kosti a svaly, zvyšuje metabolismus a posiluje srdce.

Ale to není vše … Pravděpodobně budete překvapeni, když uslyšíte, že výhody trampolíny jsou srovnatelné s během. Je to totiž vynikající aktivita pro posílení celého těla a pravidelné skákání na trampolíně může vést k významnému zvýšení zdraví a pohody.

Není mnoho volnočasových aktivit, které by si mohla užít celá rodina, a ještě méně těch, které jsou zábavou pro celou rodinu současně.

Ale v dnešní době nejsou populární pouze trampolínové parky; vidíme rostoucí počet trampolín v zahradách. Jelikož se jedná o jednoduchou a mimořádně zábavnou činnost, jsou trampolíny skutečným magnetem pro děti a další členy rodiny. Tato outdoorová aktivita je může dostat pryč od počítačů, televizorů a jiných sedavých aktivit a poskytuje vynikající příležitost pro všechny, aby spolu trávili volný čas.

Trampolíny nabízejí jedinečný a nezapomenutelný zážitek

Radost z trampolíny je samozřejmě výsledkem pozitivní uživatelské zkušenosti, která je možná pouze tehdy, jsou-li tyto činnosti prováděny bezpečně. Proto je třeba rozlišovat mezi nekvalitními trampolínami, které jsou pouze hračkami, a trampolínami, které jsou navrženy a vyrobeny jako sportovní vybavení a jsou vhodné pro časté používání, a jsou proto bezpečnější.

A musíte si uvědomit, že trampolíny nebudou pro lidi atraktivní, pokud nebudou konstruovány způsobem, který poskytuje jedinečný a nezapomenutelný uživatelský zážitek – a zde je hlavním faktorem bezpečnost. Jak říká staré přísloví: „Dobré zprávy se šíří rychle, ale špatné zprávy rychleji.“

Pozitivní uživatelská zkušenost je proto o to důležitější pro zvýšení popularity trampolíny. Faktem je, že moderní trampolíny patří k nejbezpečnějším typům outdoorového sportovního vybavení a není pochyb o tom, že budou stále oblíbenější.