Trampolíny v době koronaviru

trampolíny v době koronaviru

Období koronaviru bohužel významně snížilo možnosti účasti ve sportu pro všechny, nejen pro děti. Jedním z opatření zavedených k prevenci šíření koronavirových infekcí je uzavření fitness center, veřejných sportovních zařízení a vybavení, pozastavení organizovaného sportovního tréninku v asociacích a klubech, omezení pohybu na veřejných prostranstvích (trampolínové parky, bazény, adrenalinové parky). To vše vedlo k situaci, kdy děti zůstávají doma, zamčené uvnitř čtyř stěn a plné přebytečné energie, které se nemohou nikde zbavit.

Trampolíny mají v době koronaviru mnoho výhod:

Jelikož je podstatně méně příležitostí trávit volný čas na veřejnosti, mnoho rodin hledá různé způsoby, jak se pobavit a trávit svůj volný čas. Mnoho rodin se rozhodlo koupit různé sportovní vybavení, jako například nafukovací skákací hrady, trampolíny a další vybavení, které mohou snadno umístit na své zahradě nebo na dvoře.

Podle průzkumu se prodej outdoorového sportovního vybavení během doby působení koronaviru zvýšil o více než 20%, takže není překvapením, že se zvýšil také prodej trampolín, protože je to skvělý způsob, jak trávit volný čas venku.

rodina na zahradě na trampolíně

Pojďme se podívat, proč jsou trampolíny tak populární:

  1. Rychlé a snadné sestavení

Trampolíny určené pro domácí použití lze sestavit rychle a snadno, což vám umožní užít si na vlastní zahradě skvělý čas, aniž byste vystavili své děti riziku infekce na veřejných prostranstvích. Umístěním trampolíny ve vaší zahradě se vyhnete vstupu na veřejná prostranství a zajistíte nezbytné sociální distancování se, což je v boji proti koronaviru velmi důležité.

  1. Efektivní způsob spalování extra energie

Děti mají obrovské množství energie a faktem je, že potřebují hodně pohybu. Když se zaseknou uvnitř čtyř stěn, jsou plní energie, kterou nemají kam uvolnit. To vede k nepříjemnému běhání po bytě, skákání po nábytku a spoustě dalších nebezpečných činností doma.

  1. Lepší fyzická zdatnost dětí

Výzkum ukázal, že období koronavirů má také nepříznivý vliv na fyzickou zdatnost dětí, jejichž úroveň během této doby významně poklesla. Ukázalo se, že trampolína poskytuje stejné účinky jako běh, jízda na kole nebo hraní fotbalu a také pozitivně ovlivňuje rozvoj rovnováhy, koordinace a síly.

  1. Perfektní aktivita pro trávení kvalitního rodinného času

Rodina je důležitým faktorem ve vývoji tělesného a sociálního vývoje dětí, a proto jsou aktivity v kruhu rodiny o to důležitější v době sociálního distancování se. I když se někteří lidé domnívají, že trampolína je nebezpečná, zranění se dá zabránit správným používáním zařízení. Nákup trampolíny svým dětem tedy není nic špatného, ​​ale je důležité pečlivě vysvětlit pravidla používání.