Užitečné doplňky k trampolínám

skákání na trampolíně

Ať už trampolínu používáte k rekreaci nebo ke zlepšení svého zdraví, možná vás zajímá, jak můžete posunout bezpečnost a zábavu na další úroveň. Odpovědí je příslušenství. K dispozici je velký výběr příslušenství k trampolínám, které posune vaše skákání na další úroveň.

V kategorii příslušenství najdete několik kousků, které vaší trampolíně přidají na bezpečnosti a vylepší její funkčnost. Pojďme se podívat na několik možností.

  1. Kryt trampolíny

Kryt poskytne maximální ochranu před poškozením povětrnostními vlivy, jako je déšť, slunce nebo sníh. Chrání také trampolínu před poškozením a nečistotami. Kryt je vyroben z UV odolného, vysoce kvalitního PVC materiálu.

Ochranný kryt je k dispozici pro trampolíny všech tvarů a velikostí. Prodlouží životnost vaší trampolíny, takže si můžete užívat skákání po celá léta.

  1. Schůdky

Pokud máte nadzemní trampolínu, schůdky jsou nutností. U některých trampolín jsou schůdky přímo součástí balení. Schůdky vám umožní bezpečný vstup na trampolínu, takže je velmi důležité, aby byly vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu. Měly by mít hladké hrany a být dostatečně stabilní, aby zůstaly na svém místě, když je trampolína používána.

Také je možná varianta schůdků s platformou. Ta je vhodná zejména pro menší děti.

3. Pružiny

Pružiny jsou součástí každé trampolíny, ale také důležitým doplňkem, který můžete v případě potřeby vyměnit. Zažijete silnější odskoky s nízkým dopadem na vaše svaly, klouby nebo jiné části těla.

4. Bezpečnostní síť

Bezpečnostní sítě  jsou důležitou součástí trampolíny. I když vydrží dlouho, je občas potřeba ji vyměnit za novou. Výhodou je, pokud je vybavena uzavíratelným vstupem, ten zajišťuje, že dítě nemůže během hry spadnout. Svislé tyče jsou obaleny vrstvou pěny a kryty, aby si dítě nemohlo ublížit.

5. Podložka na boty

Pod žebřík nebo kamkoli, odkud chcete vstoupit na trampolínu, můžete umístit podložku na boty. Podložka vám umožní pohodlně stát, zatímco si sundáváte boty a připravujete se na vstup na trampolínu.

6. Speciální ponožky na trampolínu

Pokud jste někdy navštívili trampolínový park, víte, že všichni skokani jsou povinni používat ponožky na trampolínu. Mohou být velmi užitečným doplňkem k vaší trampolíně, protože mají mnoho výhod.

Ponožky na trampolínu s vysoce kvalitními gripy jsou vyrobeny z odolného materiálu. Protiskluzový materiál na podrážkách omezuje klouzání a zajišťuje tření, díky čemuž je skákání mnohem bezpečnější. Další důležitou funkcí je zabránění šíření mikrobů, které lze vyměňovat mezi bosými nohami. To je ještě důležitější v případě více uživatelů.

7. UV ochranný sprej

Tento sprej poskytuje maximální UV ochranu materiálu z PVC a chrání vaši trampolínu před poškozením povětrnostními vlivy a nečistotami. Skákací podložka na trampolíně bude chráněna před nečistotami, potem, tělovým olejem a dalšími riziky.

Použitím UV ochranného spreje prodloužíte životnost nejen skákací podložky, ale všech částí trampolíny z PVC. Můžete jej použít na všechny části trampolíny z PVC, včetně pružinových krytů bezpečnostních podložek.

Sprej dodá vaší trampolíně nový svěží vzhled. Doporučujeme jej používat před začátkem každé sezóny a pravidelně jej znovu používat, když je trampolína používána.

Příslušenství vám ušetří čas, který strávíte pravidelnou péčí o trampolínu a její údržbu, a zároveň zvýší bezpečnost vaší zábavy při skákání. Investice do těchto doplňků se tedy určitě vyplatí!