Údržba trampolíny – jak na to?

Nejlepším způsobem péče o trampolínu je dodržování pokynů k instalaci, správné používání a pravidelná údržba.  Správná instalace a umístění jsou klíčem k maximálnímu využití trampolíny. To se může zdát zřejmé, ale abyste ze své trampolíny vytěžili maximum, musíte ji umístit na správné místo. Samostatně stojící trampolínu nevystavujte tvrdým povrchům (dlažba, asfalt nebo beton) a místo toho ji položte na trávu.

Pokud se rozhodnete koupit trampolínu v zemi, nezapomeňte, že budete muset půdu správně připravit. Doporučuje se také koupit bariéru proti plevelům, která by měla být umístěna uvnitř jámy před instalací trampolíny.

Při sestavování trampolíny nezapomeňte, že pokyny existují z nějakého důvodu. Sestavujte komponenty opatrně, bez použití síly, podle všech pokynů dodaných se zakoupenou trampolínou.

Mějte na paměti, že trampolíny s práškově lakovaným rámem jsou o něco citlivější. Při montáži nebo demontáži trampolíny se může rám poškrábat, proto s ním zacházejte opatrně.

Péče o trampolínu začíná od chvíle, kdy ji umístíte na své zahradě. Údržba trampolíny se u jednotlivých modelů výrazně neliší.

  1. Jak správně používat trampolínu

Pamatujte, že trampolína obsahuje pokyny pro správné používání, které je třeba přísně dodržovat. Tímto způsobem zajistíme bezpečné skákání po celá léta.

  1. Rám trampolíny

Než si koupíte trampolínu, přemýšlejte o údržbě. Vyberte si dobře vyrobenou trampolínu s pevnými a odolnými materiály, nejlépe s rámem z nerezové oceli. Aby byla zajištěna dlouhá životnost rámu. Vždy dodržujte hmotnostní limit, který je u většiny trampolín 130 kg, a rám pravidelně kontrolujte.

  1. Skákací podložka a PVC výplň

Skákací podložka je chráněna proti UV záření, ale může být poškozena přetížením nebo kameny a prachem, které se dostanou na povrch. Aby nedošlo k poškození podložky, je nejlepší skákat naboso nebo v ponožkách, spíše než v botách. Můžete si dokoupit podložku na boty a umístit ji ke vstupu na trampolínu.

Výplň z PVC a skákací podložka jsou vyrobeny z odolných a vysoce kvalitních materiálů, ale nepoužívejte agresivní čisticí prostředky. Očistěte jemným mýdlem, opláchněte vodou a nechte úplně zaschnout. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte speciální UV ochranný sprej, který také nabízí celoroční ochranu proti povětrnostním vlivům.

  1. Bezpečnostní síť

Bezpečnostní síť obvykle nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Nikdy by se na ni ale nemělo šplhat, protože by se mohla poškodit. Z hlediska údržby vyžadují trampolíny bez ochranné sítě o něco méně úsilí, protože je snazší přístup ke skákací podložce a polstrování.

  1. Zimní údržba

Trampolíny jsou určeny ke skákání ve všech ročních obdobích a za všech teplot. Jedná se o sportovní vybavení, které vydrží teploty od minus 40 ° C do plus 70 ° C, takže vám v jejich používání v zimě nic nebrání. Pokud je led, počkejte, až povolí, a neodstraňujte jej násilím. Jak odstranit sníh z trampolíny? Řešení už nemůže být jednodušší: vše, co potřebujete, je měkké koště, jako je to, které používáte k odklízení sněhu z auta. Nepoškrábe ani nepoškodí skákací podložku nebo polstrování z PVC a zároveň vám umožní snadno odstranit veškerý sníh na trampolíně.

  1. Další ochrana trampolíny

Dodatečná ochrana výrazně usnadní údržbu a zajistí, že trampolína vydrží déle. Měli byste proto zvážit nákup příslušenství, které vaší trampolíně poskytne lepší ochranu:

Povětrnostní kryt chrání trampolínu před změnami povětrnostních podmínek, jako je déšť, slunce a sníh, stejně jako špína. Otvor uprostřed umožňuje odtok vody, ale zadržuje nečistoty, což se hodí zejména na podzim, kdy listí opadává ze stromů.

Proč byste měli pravidelně udržovat trampolínu?

Pravidelná údržba je klíčová, pokud chcete trampolínu používat co nejdéle. Dodržováním výše uvedených tipů zajistíte dlouhou životnost trampolíny a užijete si mnoho let bezpečného skákání.