Vyčistěte si hlavu díky trampolínám

Zaměříme-li se na zdravé výhody trampolíny, můžeme s jistotou říci, že skákání na trampolínách působí na celé tělo. O tom svědčí mnoho studií, které zjistily, že 10 minut skákání je účinnější než třicet minut běhu. Ve výsledku se zlepšují naše kardiovaskulární funkce i svalový tonus všech hlavních svalových skupin.

To není vše, skákání na trampolínách je správně klasifikováno jako zdravá aktivita, protože také zlepšuje rovnováhu a koordinaci, zvyšuje hustotu kostí, mění složení těla, zlepšuje funkce lymfatického systému a tím ovlivňuje lepší imunitní systém a zároveň zajišťuje naše lepší duševní zdraví.

  1. Snižuje stres

Všimli jste si, jak jsou lidé výrazně šťastnější, když skákají na trampolíně? Zábava se skákáním se také osvědčila jako skvělý způsob boje proti stresu. Stejně jako jiné formy cvičení je pravidelné skákání na trampolíně neuvěřitelně užitečné při zmírňování stresu, protože tento typ cvičení předchází úzkosti, snižuje napětí a reguluje vaši náladu. Fyzická námaha je v tomto případě formou relaxace, která také významně přispívá ke zlepšení vašeho sebevědomí.

  1. Uvolňuje hormony, které podporují pozitivní náladu

Skákání na trampolíně je jednou z těch zdravých činností, při nichž pocit svobody a beztíže v mozku uvolňuje více pozitivních hormonů – endorfinů, které způsobují pohodu a povznášejí náladu. Kromě endorfinů se při skákání uvolňuje hormon serotonin, který pomáhá regulovat náladu, zklidňuje úzkost a snižuje negativitu. Výsledkem je nižší pravděpodobnost deprese, poruch spánku a úzkosti a zároveň se budete cítit uvolněnější a spokojenější.

  1. Je to zábava

Na rozdíl od jiných forem cvičení, které mohou být monotónní nebo nudné, je skákání na trampolínách nesmírně zábavné. Je to příjemná zkušenost, takže je pravděpodobnější, že se těmto činnostem budete věnovat častěji. Také zábava s trampolínami vám pomůže odvrátit pozornost od každodenních starostí, což z něj činí velmi dobrou cestu k relaxaci a meditaci.

  1. Je to skvělá příležitost k posílení rodinných vazeb

Naše duševní zdraví často závisí také na prostředí, ve kterém žijeme. Dobré rodinné vztahy jsou klíčem k pohodě v prostředí jednotlivce, takže budete velmi rádi, když vám řekneme, že trampolíny jsou pro rodiny tou nejlepší zábavnou aktivitou. Je to nejen jedna z mála aktivit, které může celá rodina dělat současně, ale skákání na trampolínách je také skvělou příležitostí ke spolupráci, budování týmového ducha a posilování rodinných vazeb.

  1. Zvyšuje hladinu energie

Kromě serotoninu a endorfinů uvolňuje skákání další hormon – adrenalin, který stimuluje nervový systém, zvyšuje srdeční frekvenci, rozšiřuje plíce, zrychluje krevní oběh, mění metabolismus a zároveň dává rychlý pocit pohody.

Skákání na trampolínách je pro děti zdravou aktivitou

Když si koupíte trampolínu, rychle si uvědomíte, jak rychle také mění životy vašich dětí. Všichni víme, jak jsou děti nadšené skákáním a poskakováním a že je to skvělá zábava pro rodiny, ale to je jen jedna z mnoha výhod, které mají trampolíny pro vaše nejmladší členy rodiny. Skákání také vyžaduje určitou míru koncentrace a pohybových vzorců, které mimo jiné pomáhají dítěti snižovat stres kvůli řadě školních povinností.

Díky tomu, že se tato aktivita odehrává venku, odvádí pozornost dětí od telefonů, počítačů a televize, a naopak jsou vystaveni slunečnímu záření, což zvyšuje hladinu vitaminu D. Podobně jako u dospělých má obrovský pozitivní účinek na děti, takže je to zcela bezpečná a zdravá aktivita pro děti.