Co se může na vaší trampolíně pokazit?

skákání na trampolíně

Skákání na trampolíně je jednou z nejlepších outdoorových aktivit. Pokud máte na zahradě trampolínu, pak víte, o čem mluvíme! Existuje však několik faktorů, které přispívají k opotřebení vaší trampolíny a které mohou zkazit vaši zábavu. Pojďme se tedy podívat na to, co se může na vaší trampolíně pokazit a jak se tomu vyhnout.

1. Rozbité rámy

Rám je nejrobustnější částí vaší trampolíny. Měl by být vyroben z pozinkované oceli a mít silnou nosnost. Nejčastější příčinou poškození je rez, takže se ujistěte, že váš rám je odolný proti korozi a dostatečně pevný, aby unesl sílu každodenního skákání. Pokud je váš rám rozbitý, nepomohou ani špičkové pružiny a špičková skákací podložka. Rozbitý rám znamená nepoužitelnou trampolínu, takže byste na ni neměli skákat, dokud ji neopravíte nebo nevyměníte.

2. Poškozené pružiny

Pružiny patří mezi nejdůležitější komponenty trampolíny, protože mají velký vliv na odraz. Při odrážení se pružiny natahují a zavírají,  takže se mohou rychle opotřebovat, ztratit pružnost nebo  prasknout. Pokud jsou pružiny vystaveny vodě, často reziví. Rezavé pružiny snižují odraz vaší trampolíny a způsobují nepříjemné zvuky, které slyšíte při skákání.

3. Roztržená skákací podložka

Pokud jde o skákací podložky, je důležité, aby vydržely vysoký tlak, protože nesou většinu hmotnosti. Je to jediná část trampolíny, se kterou je uživatel v přímém kontaktu. Skákací podložky mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale nejčastěji se používá polypropylen. Pokud je skákací podložka vyrobena z nekvalitních materiálů, nemůže správně odolat vysokému tlaku. Důsledkem je zpočátku malá trhlina, která se může zvětšit, možná již neopravitelná.

Skákací podložka je  nejčastěji poškozena nebo roztržena v místě, kde je podložka připevněna ke kroužku, který drží pružinu. To znamená, že výběr šicí nitě je také velmi důležitý, samotný závit by měl být také odolný vůči povětrnostním vlivům a mít dobrou nosnost.